Kalendár akcií/Blog

Voľné miesta v rodinkách

Milé budúce dobré opatrovateľky a dobré gazdinky!

aulani-rooms-offers-in-room-childcare-hero-g.jpgAk si hľadáte v tejto dobe novú rodinku, kde by ste pôsobili, čítajte ďalej!

Pravidelne sledujte VOĽNÉ MIESTA a ak vás niečo zaujme, kontaktujte nás priamo na petra@dobraopatrovatelka.sk.

Požiadavky rodín sú rôzne, avšak stále pre opatrovateľky detí platí, že DIEŤA je na prvom mieste, že láskavý prístup a rešpektovanie potrieb dieťaťa je to, čo u opatrovateliek hľadáme, že vnímanie každého dieťaťa individuálne patrí k schopnostiam dobrých opatrovateliek a že kreatívne a hravo tráviť čas s deťmi je profesionálna zručnosť, ktorú nielen my ale aj rodičia od vás vyžadujú.

Ak ste s takýmto prístupom stotožnená a bezpečnosť detí je pre vás tiež dôležitá, radi vás spoznáme.

Výberový proces je náročný, má niekoľko kôl, avšak stojí zato! Naši klienti sú rodičia, ktorí hľadajú profesionalitu a zodpovedne sa správajú aj voči ich najatým pomocníkom. Stačí sa už len dohodnúť tak, aby aj dieťatko, aj rodičia, aj dobrá opatrovateľka boli spokojní :).

Miest pre gazdiniek do domácností máme tiež dosť, míňajú sa rýchlo, pričom po zaradení do databázy, budete o každej ponuke ihneď informovaná. Avšak dobrou gazdinkou znamená byť usilovná ako včielka, a pritom dosť sebakritická, ak klient povie, že to chce inak a ten nový postup dokázať rešpektovať. Štandardom je byť sám sebe šéfom, čiže upratať a potom si to spätne opäť skontrolovať 😉 a tak vycibriť všetko do detailu. Odchádzať, až keď je všetko v tip top stave, posielajúc správu rodinke, že hotovo! môžete prísť domov, doma je útulne! 🙂

Takže my hľadáme, vy tiež, ak vás nájdeme, radi vás odporučíme…a ostatné je už na vás!

Prečo Dobrá opatrovateľka pozná Zubajdu?

Okrem projektu hľadania dobrých opatrovateliek na mieru, sme tento rok spustili aj obchodík pre detské zúbky www.zubajda.sk. 
Prečo nakupovať práve u Zubajdy?
  • lebo ponúkané vecičky pre starostlivosť o zubnú hygienu detí sú zubajda.sk
  • sú overené Zubajdiným tímom a referencie na ne sú od ich klientov vždy vypočuté
  • dodávajú ich v darčekovom a recyklovateľnom balení a vždy ich balia pre každé dieťa zvlášť
12968188_969034973144687_1296540939524422232_o

zubajda.sk

  • v Bratislave je možný osobný odber v predajni Sklizeno na Suchom mýte
  • a hlavne KAŽDÝ KLIENT DOBREJ OPATROVATEĽKY má ZĽAVU 7% na všetky vecičky pre svoje detičky, vrátane výhodných setov. Stačí vždy v poznámke pri nakupovaní zadať “dobra opatrovatelka”.
PS: z predaja každej vecičky sa posiela cent nadácii Bátor Tábor Slovakia, ktorá už 15 rokov organizuje tábory zážitkovej terapie pre deti s onkologickými ochoreniami.
DOHRYZENIA priatelia ! 🙂 Vaša Dobrá opatrovateľka, kamarátka zubnej víly Zubajdy

Pozvánka na Medzinárodný týždeň nosenia detí 2015

dobra opatrovatelkaCelý tento týždeň prebieha vo viacerých mestách Slovenska akcia venovaná kontaktnému a vzťahovému rodičovstvu – Medzinárodný týždeň nosenia detí. A práve vzťahová výchova, rešpektujúci prístup k deťom a láskavé plnenie ich potrieb sú čoraz častejšie žiadané aj od profesionálnych opatrovateliek detí.

Viac o tom či už rodičom alebo opatrovateľkám povedia aj v rámci prednášok počas festivalu nosenia detí v Bratislave, ktorý sa bude konať tento piatok, 9.10.2015 v Academia Universum, Mlynské nivy 34.

Program celého týždňa v Bratislave a ostatných mestách nájdete na stránkach OZ Nosme sa.

Víkend venovaný mamám

Už v túto nedeľu budeme gratulovať našim mamičkám, babičkám, krstným alebo adoptívnym mamám k sviatku a okrem toho a môžeme po celom Slovensku zapojiť deň predtým, v sobotu 9.5. aj akcie Míľa pre MAMU. Aj tento rok prejdite symbolickú míľu (1609metrov) a popri tom sa zabavte, oslávte sviatok všetkých mám, a tým podporte dobrovoľnícku prácu žien v materských a rodinných centrách. V Bratislave sa táto akcia uskutoční pri jazere Štrkovec a v Nitre v Mestkom parku Sihoť.

Deti určite majú chuť niečo svojim mamkám darovať a tak im poďakovať. Čo takto spolu s opatrovateľkou vziať do rúk prstové farby alebo fixky a veselo pomaľovať kvetináč. Ocino vám určite pomôže kúpiť doň pekný izbový kvet:

darcek pre mamu na den matiek0673f2dd912207d1401f04cc28c8d29bmalovany kvetinac

Všetkým mamám blahoželáme, užite si tento deň! 🙂

Dobrá opatrovateľka má už 3 roky!

Dobrá opatrovateľka - 3.narodeninyTešíme sa, že práve dnes, Dobrá opatrovateľka oslavuje už svoje 3. narodeniny a môže sa pochváliť spokojnými klientami vo veku od 0 – 8 rokov.

Okrem toho, že sme rozšírili naše pôsobenie aj do mesta Nitry, podarilo sa nám zabezpečiť aj relokáciu dobrých opatrovateliek zo štátov mimo EÚ na Slovensko a tiež nájsť prácu slovenským opatrovateľkám detí v zahraničí.

Ďakujeme za všetku priazeň a dôveru, bez vás by sme všetky tieto úspechy nemali možnosť dosiahnuť.

Vaša Dobrá opatrovateľka

PS: prikladáme aj recept na extra čokoládovú tortu, ktorou dnešný sviatočný deň oslávime…

Voľné miesta pre dobré opatrovateľky

dobra opatrovatelkaAk máte radi deti, láskavý prístup k nim a skúsenosti, sledujte naše aktuálne miesta v rodinách v Bratislave a v okolí.

V týchto dňoch hľadajú dobré opatrovateľky tieto rodiny:

Dobrá gazdinka/opatrovateľka – Bratislava Rusovce          Dobrá opatrovateľka – Bratislava Ružinov                                       Dobrá opatrovateľka – Malacky

Zaujali sme Vás? Stačí vyplniť dotazník a budete do 24 hodín telefonicky oslovená. Dohodneme si s Vami osobné stretnutie a v prípade úspešného absolvovania výberového konania, Vás radi Vami preferovanej rodine predstavíme. Tešíme sa na Vás!

 

1.pomoc pre deti – rôzne praktické príklady

V túto sobotu sa dobré opatrovateľky vzdelávali a absolvovali kurz 1.pomoci pre detský vek. Záchranárka zo spoločnosti Falck nás tak naučila ako postupovať v rôznych situáciách.

Vedeli ste, čo robiť ak sa dieťatko začne dusiť cudzím predmetom? Položte si ho na lakeť alebo koleno a pobúchajte po chrbátiku medzi lopatkami. Názorná ukážka tu:

Dusenie cudzim predmetom

Vedeli ste, čo robiť ak monitor dychu oznámi, že dieťatko prestalo dýchať? Nebojte sa a ihneď mu dajte do úst 5 plynulých vdychov, vo väčšine prípadov to jeho pľúca opäť naštartuje.

Vedeli ste, že resustitácia srdca u dospelého a dieťaťa sa líši? Viac na obrázku:

Resistutacia srdca dieta                                 Resistutacia srdca dospely

Vedeli by ste správne zaviazať šatku, keď si dieťa zlomí ruku?

Viazenie satky pri zlomeninach

Prajeme Vám, aby takýchto situácií bolo vo vašich životoch čo najmenej a vždy odporúčame sa poradiť s operátormi záchrannej služby, na čísle 155.