Niektoré deti potrebujú pomoc aj od nás

Deti, ktoré potrebujú pomoc je veľa avšak tento príbeh sa dostal až k nám, od jednej z našich klientiek: “pred pol rokom som začala s fotením deti, lebo je to niečo, co môžem robiť na materskej a neskutočne ma to baví a napĺňa. Urobila som za 10 týždňov 32 fotení a všetci rodičia sa naozaj tešia trochu iným fotkám ako bežne mávajú od profi fotoštúdiií 🙂 lenže!!! raz prišla mamina s 9- ročnými dvojičkami, krásne, poslušné a nafotili sme krásne fotky. Až v polke fotenia mi povedala, že majú obe detskú mozgovú obrnu, narodili sa 800 gramové, jedna prišla domov z pôrodnice až ročná, vážila 4 kg a ani len nesedela. Druhá má skoro úplnú poruchu sluchu, počuje len zvuky a sama sa naučila čítať z pier. Obe dievčatá majú za sebou od narodenia množstvo operácii (oceľové tyče v chrbtici), operované nožičky, oči a pod. a prečo to pišem? lebo ja tie dve úžasné malé baby osobne poznám, je až neuveriteľné, ako hrdinsky všetko nesú, aby rodičom nespôsobovali trápenie…”

Avšak opäť boli potrebné operácie a ich rodičia to už finančne nezvládnu. Na 5 člennú dostávajú len opatrovateľský príspevok pre matku vo výške 490 eur. Ich otec si k tomu nedávno pádom z povaly zlomil nohu na 5-krát. Každý mesiac cestujú do Žiliny a Bratislavy do nemocnice. Každá cesta stojí 50 eur. Okrem toho potrebujú peniaze na zdravotnícke pomôcky a iné.

Ak máte záujem im pomôcť či už finančne alebo materiálne, píšte prosím: Anna Drahošová, Michal nad Žitavou 2, 94161 alebo účet: VUB banka 2994280553/0200, VS “Vaše meno+pomoc dvojičkám”.

ĎAKUJEME!