Dobré animátorky a ich nápady

servitkova gulaVeľmi nás potešilo, že nás dramaturgia Telerána pozvala ešte raz do vysielania. Téma bola, ako zabaviť deti počas prázdnin a nakoľko tých možností je veľa, patrí k nim určite aj čas, kedy si deti môžu či už s rodičmi, alebo s opatrovateľkou niečo  vytvoriť.

Nápady sú úplne jednoduché, stačí na to materiál a pomôcky, ktoré nájdete v akejkoľvek domácnosti, niekedy to môžu byť aj veci, ktoré by ste inak vyhodili do odpadkov.

Na vytvorenie takejto dekoračnej guľe stačia 3-vrstvové farebné servítky rovnakej veľkosti, nožnice a šnúrka. Najprv si všetky servítky poskladáte ako harmoniku, následne poukladáte na seba, v strede nastrihnite z oboch strán a pevne ziažte šnúrkou. Potom oba konce servítok povystrihujte do oblúka a už len rozložte, tak že využite všetky vrstvy servítok, aby guľa vyzerala čo najhustejšie.

obrazok zo soli Pre menšie deti, kde je potrebné rozvíjať jemnú motoriku rúk, je určený tento nápad. Na jeho výrobu stačí farebný alebo tvrdý papier, lepidlo s tenkou špičkou a farebná soľ. Najprv si pripravte farebnú soľ a to premiešaním kuchynskej soli s farebnou kriedou. Potom si nakreslite obrazok lepidlom na papier. Ešte pred zaschnutím “osoľte” papier podľa chuti a vkusu rôznymi farebnými soľami a vytvorte si originálny obrázok.

Viac nápadov nájdete aj v archíve TV Markíza.